20 Ocak 2012 Cuma

Soğuk + ilginçlikler

Eskişehir Ankara'ya kıyasla daha soğuk. Dün sabah gara gitmek üzere otobüs durağına giderken -17 olduğunu gördüm hissedilen sıcaklığın (bizim sokak, park yeri vs. feci buzlu olduğu için arabayı park yerinden çıkartamıyoruz, ben de paşa paşa otobüsle gidiyorum). Sabah yanından geçtiğim bir arabanın karlı camına çocuklar bir yazı yazmıştı. Kirli arabalara klasik yazılan yazıyı bilirsiniz beni yıka diye. Bunda ise "beni ısıt" yazıyordu. Elimi eldivenden çıkarmam gerekmeseydi sizin için fotoğrafını çekecektim ama o soğukta cesaret edemedim, artık benim ifademe güveneceksiniz.

Yolda sıcak trende 200 km hızla giderken (hava muhalefeti nedeniyle 250 km'ye çıkamıyoruz) ve sıcak çay yudumlarken camdan dışarı bakıp uçsuz bucaksız bir beyazlık görmek çok güzel oluyor. Bu güzellikleri de olmasa zaten kış hiç çekilmez değil mi.

Gelelim bu yazının konusu ikinci ilginçliğe. Gçenlerde Sincan durağına geldiğimizde dersanelerin çok fazla olduğu bir caddede değişik ilanlara takıldı gözüm. Dersanenin birisi STS (Seviye tespit sınavı) tarihini yazmıştı. Diğeri sınavın adını değiştirmiş Bireysel Başarı Sınavı demişti. 3. gördüğüm ve en gerçekçi bulduğum ilan ise Hasar Tespit Sınavı diyordu. Helal olsun dedim adamlara, çocuklarım uygun yaşta olsalar o dersaneye verirdim doğrusu. Adamlar en azından dürüstler ne de olsa :)

6 yorum:

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Gerçekten de ilginçmiş Hasar Tespit Sınavı:)
Bu arada sen Ankara'da mı yaşıyorsun canım?

ferulago dedi ki...

Kitap Kurduyum Ben, eskiden Ankaradaydım. Şimdiyse işim Ankara'da evim Eskişehir'de :)

özii dedi ki...

bencede helal olsun , tebrik etmek lazım :))
birde genele bakarsak hasar tespit için off of ki söylenecek ne çok söz var....

ferulago dedi ki...

özii, dersanelerden kaçış yok maalesef :(

İkiz Annesi dedi ki...

Hasar Tespit cidden iyiymiş :))))

ferulago dedi ki...

:)